Niee!!!… Dla dietetycznej katorgi

Dieta odchudzająca nie powinna być dietą „katorżniczą” bo w większości przypadków powoduje załamanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Dieta powinna być łatwo przyswajalna, nie kosztować dużo wysiłku ani pieniędzy.

Zrozumienie działania odpowiedniej diety na organizm spowoduje właściwe postępowanie i w końcowym etapie pożądany efekt.

W takich przypadkach najprościej sięgnąć należy do mądrej literatury. Tak będzie najtaniej, gdyż możemy ją sobie wypożyczyć. Porównanie kilku autorów i ich wywodów na temat odchudzania, czy zdrowego stylu życia pozwoli na właściwą refleksję i zrozumienia samego siebie i swoich intencji co do podjęcia w danym momencie odpowiedniej diety.

Musimy więc zrozumieć dlaczego tyjemy. Gdzie i czy popełniamy błędy, które powodują takie skutki. Może jemy za dużo słodyczy? A może wierzymy w cudowną moc tabletek na odchudzanie. Łatwo stracić trzeźwość umysłu, gdy przeczytamy taką oto informację:bio

„Naturalna redukcja 6-8 kg miesięcznie”

Znalazłam ją na stronie producenta tabletek Bioxyn….. Jak możemy określić właściwą dla nas masę ciała? Skorzystajmy z kalkulatora BMI..Należy jednak wiedzieć, że nie schudnie się od samego czytania nawet najlepszej literatury na ten temat. Siedzenie w wygodnym fotelu, lub czytanie do snu w łóżku niestety nie da nam żadnych efektów. Warto więc – nawet jeszcze nie podejmując żadnej decyzji – wybrać się na dłuższy spacer, pojeździć rowerem, poćwiczyć na powietrzu, po woli zmniejszać porcje jedzenia i przez jakiś czas przyzwyczaić organizm do mniejszych jego dawek. Po pewnym okresie czasu kiedy będziemy chcieli zacząć odchudzanie nasze ciało nie odczuje tak drastycznie skutków restrykcyjnej diety.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *